Moda nieustannie się zmienia, chociaż rzadko kiedy jest w pełni innowacyjna. Zwykle czerpie ze swoich zasobów, tworząc nowe trendy w oparciu o powszechnie akceptowane motywy. Czasem mówimy, że zatacza koło, gdy po latach powraca do jednego z nich, bywa, że nawet go nie modyfikując. Jedyną zmienną jest wówczas otoczenie i to ono nadaje danemu motywowi świeżości. 

Creepersy damskie na grubej podeszwie

Jednym z motywów popularnej mody są creepersy ( ang. creep: dziwny, okropny) buty na grubej podeszwie o platformowym stylu. Karbowana, gumowa podeszwa łączy się z zamszową najczęściej lub skórzaną cholewką. Ten model butów zwykle stylizuje grunge, punck rock oraz goth, zachowując jednak swój nieodparty sportowy urok.

Creepersy początkowo nosili brytyjscy żołnierze i jak wiele innych części militarnej garderoby, ten model butów, po stylizacji, trafił do casualowej mody. Podczas II wojny światowej creepersy chroniły nogi żołnierzy przed gorącymi piaskami pustyni, ale przede wszystkim zapewniały bezszelestne podejście do wroga. Przez lata buty te zmieniły nieco swój wygląd, trafiły do żeńskiego odbiorcy i poszerzyły zakres okazji do stylizacji. 

Współczesne creepersy lżejsze i kolorowe

Creepersy damskie na grubej podeszwie od Iness Shoes są lżejsze a przede wszystkim produkuje się je dziś z różnych materiałów i w zróżnicowanej palecie kolorów. Iness Shoes to sklep online, który oferuje możliwie najszerszą dziś gamę tego obuwia. Creepersy tam dostępne zaskakują nie tyle samym wyglądem, do którego wszyscy się przyzwyczailiśmy, ale dodatkami podkreślającymi, poprzez kontrast, wszystkie oryginalne cechy tych butów. 

Najwięksi styliści mody po raz kolejny stawiają na creepersy ,wzbogacając jednak ich wygląd o ćwieki, wstążki, futra czy brokat. Kolorystyka butów sprawia, że łączy się je w ciekawe i oryginale stylizacje, a interesujący efekt dostrzegły największe gwiazdy światowej popkultury 

Jak nosić creepersy od Iness Shoes? 

Creepersy nosi się dziś na wiele sposobów. Stylizacja klasyczna składa się z błękitnych jeansów, np. boyfriendów, białego topu na ramiączkach i wyłożoną na wierzch koszulę w szeroką kratę. Zamiast koszuli do stylizacji pasuje słynna ramoneska i ciekawa, rockowa biżuteria. 

W wersji bardziej kobiecej creepersy nosi się, kontrastując, z delikatną sukienką czy spódnicą. Ich długość powinna być wyrazista, czyli albo mini albo maxi. Krótka, lekko rozkloszowana sukienka może być uszyta z jednokolorowej tkaniny, ale jeszcze lepiej, gdy materiał będzie posiadał wzór kraty, nawiązując do pierwotnej stylizacji. W ten sposób tworzy się strój bardzo wyrazisty, nadający się na imprezę, ale i na co dzień jako casual. 

Długa dzianinowa suknia, najlepiej oversize, z ewentualnym dodatkiem kaptura, diametralnie zmieni estetykę stylizacji. Creepersy na grubej podeszwie stworzą z nią ciekawe połączenie w stylu boho czy etno, z dodatkiem dużej i kolorowej biżuterii. Creepersy z internetowego sklepu Iness Shoes dostępne są od ręki, a transakcja i dostawa przebiega błyskawicznie.