Kryzys w związku lub jego rozpad, przewlekły stres oraz stany depresyjne czy problemy adaptacyjne związane ze zmianą miejsca zamieszkania, to problemy, które mogą dotknąć każdego z nas w każdym momencie życia. Coraz częściej z tych powodów decydujemy się na konsultację u specjalisty, które pomoże nam zrozumieć przyczynę powstania danych problemów i wprowadzi z powrotem do naszego życia duchowy ład i harmonię. Szczególnie popularne stały się ostatnio konsultacje z psychologiem za pośrednictwem internetu. Komu takie terapie są polecane i jakie płyną z nich korzyści?

Dlaczego warto zdecydować się na psychologa online

Psychologiczne porady internetowe to bardzo szybki sposób na doraźną pomoc potrzebującemu w przypadku nagłego załamania nerwowego. Bardzo często zdarza się, że rezygnujemy z wizyty w stacjonarnym gabinecie specjalisty przez chroniczny brak czasu, bądź problem z dojazdem z mniejszej miejscowości. Mieszkający też w małych miastach wstydzą się opinii innych ludzi i nie ufają w anonimowość lekarzy. Na szczęście w dobie internetu funkcjonują dziś wirtualne poradnie zdrowia psychicznego, dzięki czemu na wizytę w jednej z nich można umówić się dziś wygodnie w domu i tam też w wygodnym fotelu ją odbyć. Kwalifikowany psycholog online oferuje takiego samego rodzaju usługi co specjaliści w stacjonarnych punktach, a badania wykazują, że psychoterapia prowadzona przez internet daje takie same efekty jak tradycyjna, pomoc ta jednak dostępna jest dla nas praktycznie 24 godziny na dobę w ciągu 7 dni w tygodniu.

Korzyści płynące z internetowych konsultacji z psychologiem

Umawiając się na konsultację z psychologiem online, oszczędzamy czas, ponieważ odbyć można ją w każdym miejscu na świecie z dostępem do internetu. Dzięki temu nie ma potrzeby rezygnacji z rozmowy ze specjalistą w czasie urlopu, czy podróży służbowej. Największą zaletą tego typu rozwiązania jest dyskrecja. Nie ma potrzeby oczekiwania w poczekalni i ryzyka spotkania znajomej osoby, co potęguje tylko nieprzyjemne skutki oddziaływania stresu. Konsultacje online niosą też za sobą pewnego rodzaju korzyści finansowe, ponieważ płacimy tutaj tylko za wizytę, nie za dojazd, czy ewentualny parking. Ceny takich konsultacji wahają się między 150-200 zł, przy czym każda następna w zależności od zdiagnozowanego problemu może być nieco tańsza.