Tablica manipulacyjna to najlepszy prezent dla małego dziecka w każdym wieku, poczynając już od rocznego malucha, a kończąc na wieku przedszkolnym. Uczy i bawi jednocześnie. Zaznajamia nasze pociechy z przedmiotami dnia codziennego i uczy prawidłowego oraz rozsądnego z nich korzystania. Tej zabawki nie może zabraknąć ani w domu, ani w żłobkach czy przedszkolach.

Czym są tablice manipulacyjne?

Tablice manipulacyjne w dużej mierze oparte są na bardzo modnej i popularnej ostatnimi czasy, metodzie Montessori. Jest to filozofia lekarki z Włoch, która głosi, że dzieci powinny samodzielnie rozwijać się w środowisku, a dorośli powinni im je stworzyć. W jaki sposób? Przede wszystkim umożliwiając im bezpieczne funkcjonowanie w otaczającym je świecie.

Tablice manipulacyjne pozwalają maluchom, także tym już od pierwszego roku życia, na poznawanie przedmiotów użytku dnia codziennego, a także na naukę bezpiecznego i rozsądnego korzystania z nich. Na tablicy mogą znajdować się między innymi odzieżowe suwaki, włączniki światła, zasuwki, zębate koła, sznurówki, zegarki, kalkulatory, labirynty, rzemyki, kółka do krzeseł i wiele innych.

Jakie tablice manipulacyjne na prezent dla rocznego dziecka?

Wybierając tablicę manipulacyjną dla swojej pociechy, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej wiek oraz zainteresowania. Wbrew pozorom, powinien być to prezent spersonalizowany, dzięki temu bowiem zainteresuje malucha i zapewni mu długi czas niezapomnianej zabawy. Tablica manipulacyjna to także idealny prezent dla rocznego dziecka. Już sam jej kształt, w formie jednego ze zwierząt, które można obejrzeć w ZOO, jak np. lis, lama czy koala, spowoduje, że maluszek zacznie się jej przyglądać, a dodatkowe atrakcje w postaci ciekawych elementów, pozwolą mu poznawać świat i ćwiczyć zarówno motorykę małą, czyli usprawniać ruch paluszków u rąk, jak i dużą- ogólny rozwój fizyczny. Szeroki asortyment ciekawych tablic manipulacyjnych w formie zwierzątek, można znaleźć w e-sklepie foxyfamily.pl. To idealny pomysł na prezent, który będzie bawił i rozwijał dziecko przez kilka pierwszych lat jego życia. Zapewni to mnogość przyczepionych elementów, takich jak lusterko, dzwonki, klakson, kalkulator, przełącznik światła, które stanowią atrakcję dla roczniaków, poprzez suwaki, pokrętła, aż po zegary, sznurówki czy kłódki wabiące przedszkolaków. Drewniane, obłe elementy zapewniają rodziców, zarówno rocznych dzieci, jak i tych starszych, że nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo. Nie ma bowiem zagrożenia, że roczniak zrobi sobie krzywdę ostrym kantem czy zatruje się szkodliwymi substancjami pokrywającymi zabawkę.