Dobry architekt wnętrz: sprawdź, co powinno go wyróżniać

6
816

Urządzenie czy remont domu może niekiedy przyprawić o zawrót głowy. Wycieczki po sklepach, tysiące wzorników to tylko wierzchołek góry lodowej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na pomoc specjalisty. Sprawdź, czym się kierować, wybierając architekta czy projektanta wnętrz.

Portfolio, jeszcze raz portfolio

Ważne, aby projekty trafiły w nasze wymagania i gust. Rzecz jasna chodzi o nasz dom. To my będziemy spędzać w nim większość swojego czasu i to my musimy się w nim dobrze czuć. Sprawdź, czy portfolio zawiera jedynie wizualizacje, czy może fotografie zaaranżowanych miejsc. To ważne: świadczy op profesjonalizmie i umiejętności utrzymania relacji z klientem. 

Pierwsze spotkanie: sprawdź, jak się przygotować

Z pewnością konieczny będzie plan mieszkania. Warto również zaopatrzyć się w przykładowe zdjęcia aranżacji, spełniających nasze oczekiwania oraz podkreślić, co nam się nie podoba. Nie bójmy dzielić się pomysłami. To pomoże w lepszym zdefiniowaniu naszych oczekiwań.

projekt wnętrza

Oferta cenowa

Analizując daną ofertę, warto skupić się nie tylko na cenie, ale również na jej zawartości. Wycena aranżacji wnętrza zależna jest bowiem od wielu aspektów, w tym: powierzchni wnętrza, zakresu prac, ilości zaprezentowanych wizualizacji czy chociażby późniejszej kontroli autorskiej na realizacyjnym etapie projektu. Oferta powinna być przejrzysta i jasno sformułowana dla klienta, który ma prawo wiedzieć, czego może oczekiwać w ramach ceny. Szczegółowo opracowany kosztorys pozwoli bowiem na lepszą organizację naszego budżetu, ustrzeże od niepotrzebnych nieporozumień. 

Oceń poziom komunikatywności

Profesjonalny architekt wnętrz od początku będzie rozwiewał wszelkie, nawet najmniejsze wątpliwości. Wykaże chęć odpowiedzi na pytania oraz zgłębienia naszych potrzeb i oczekiwań. Swobodna komunikacja z pewnością przełoży się na trafiony i w pełni zadowalający nas projekt. 

Kogo unikaj

Kiedy architekt, nie zapoznawszy się z planem pomieszczeń twierdzi, że ma mnóstwo koncepcji odnośnie ich aranżacji, nie świadczy to o profesjonalizmie. Idealny architekt będzie chciał poznać ciebie, twoje mieszkanie i tryb życia, aby potem przełożyć to na projekt. Powinien umieć odczytywać twoje oczekiwania.

6 KOMENTARZE

  1. Na pewno projektant musi mieć styl pracy taki jak nam odpowiada. Dzięki temu łatwiej będzie nam dopasować propozycje jakie dla nas stworzy. Warto zatem sprawdzić portfolio, zanim umówimy się na spotkanie wstępne.

  2. Jak widać możliwości jest dużo. Jednak faktycznie to portfolio jest dla nas najważniejsze. Bo tam możemy sprawdzić styl architekta i sprawdzić, czy odpowiada nam z naszym. Tylko tak dojdziemy do porozumienia.

  3. Obecnie w Internecie mamy bardzo duży wybór usług projektowych. Na stronach www są dostępne portfolio. Które można zobaczyć i na tej podstawie podjąć decyzje o nawiązaniu współpracy. Prócz samego urządzenia domu / mieszkania jest jego wyposażenie. Takie jak poduszki ortopedyczne i poduszki dekoracyjne. A wybór tych przedmiotów jest bardzo duży.

  4. Bardzo dobrym sposobem jest sprawdzenie portfolio każdego projektanta. To dowód na jego doświadczenie i wiedzę. W ten sposób można też sprawdzić jego styl pracy. I wybrać osobę do współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here